Сплав по Днiстру – справжнє лiто

Полезное:

splav-po-dnistru-spravzhnye-lito Чи сплавлялися Ви колись по Днiстру? В одних це питання викликає посмiшку, бо вони вже спробували турецькi гiрськi сплави, в iнших воно викличе захоплення i страх, бо ранiше вiдпочивали переважно на морi.

Я ж пропоную познайомитися з Днiстром ближче i першим i другим.

Отож, знайомтеся – широкий спокiйний зеленкувато-теплий Днiстер. Рiчка бере початок з джерел, якi виходять на поверхню на пiвнiчно-захiдному схилi гори Розлуч бiля села Середи (Вовчого) в Туркiвському районi Львiвськоi областi на висотi 760 метрiв. Довжина Днiстра — 1362 кiлометри, з них в межах Украiни протікає 705 км. Днiстер має 386 приток, з яких найголовнiшi Стрий, Свiча, Ломниця, Бистриця, Реут, Бик, Золота Липа, Гнила Липа, Сiрет (Серет), Збруч, Смотрич, Ушиця, Мурафа.

Про назву рiчки є кiлька наукових версiй i кiлька легенд: З наукових джерел вiдомо, що назва "Днiстер" вiдноситься до найдавнiших часiв.

Рiзнi народи i племена, просуваючись у басейнi Днiстра, по-новому сприймали назву i щоразу її видозмiнювали.

У працях старогрецьких учених вiд Геродота (V ст. до нашоi ери) до Птоломея (11 ст. пiсля Р.Х.) рiчка згадується пiд назвою Тiрас або Тiрiс, яка походить з iранської (скiфської) мови i означає "швидкий". Починаючи з II—VI

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *